Problemy z iLokiem? Oczywiście…

ilok-small2Pisałem o problemach z autoryzacją oprogramowania za pomocą klucza iLok. Minął ponad tydzień – pomyślałem, że już by można spróbować – tym bardziej, że dostałem nowe licencje do testów, a test jak to test, ma deadline. No to spróbowałem…

Wybrałem iLoka z najmniejszą ilością licencji, jakby co. Inne iLoki wyjąłem i odłożyłem do szuflady, na wszelki wypadek. Jak widać, w tej chwili na iLokach mam 100 różnych licencji! Zainstalowałem nowego „managera”, licencje pobrałem, nic nie zniknęło, wszystko jakby działa. Jak widać, licencja na PT Express jest na kluczu jak byk:

iLok manager z widocznymi licencjami

Licencja może sobie i jest, ale komputer nie uważa tego za jakiśtam istotny warunek uruchomienia programu do testu:

Licencja na PT ExpressI co z tym robić?

5 komentarzy do “Problemy z iLokiem? Oczywiście…

 1. ali

  Może przeinstalowanie sterowników do iLoka powinno pomóc. Coś jednak napisali w nowym serwisie:

  iLok not recognized by system or software
  Download iLok license Manager
  If your iLok is not being recognized, the problem could be with the iLok, the iLok software, or the protected software.

  Rule out iLok Software:
  If the iLok lights up, but does not appear as connected in the iLok License Manager application, download and install the latest version of the iLok License Manager. Be sure to uninstall prior to doing a clean install. If your iLok appears as connected in the list, it should now work to authorize your iLok-protected software. If it does not, open the iLok Details and click on the Sync/Repair link.

  Rule out network/internet connection:
  If the steps above do not resolve this issue, please try your iLok on a different computer on a different internet connection

  Rule out hardware:
  Plug in the iLok. Does the iLok light up when plugged into a known working USB port? If not, or if the iLok is physically damaged, this indicates a problem with the iLok, and it should be submitted for License Recovery and Replacement through the RMA process

  Odpowiedz
  1. nagrywamy Autor wpisu

   Instalacja tego managiera instaluje nowe sterowniki. Poza tym mój iLok, jak widać, jest rozpoznawany przez system i przez managiera.
   Oczywiście, mogę próbować czekać 45 minut albo próbować do skutku – tak ma wyglądać zabezpieczanie programów w XXI wieku?

   Odpowiedz
 2. markmix

  Nie no zgadza się.Wczoraj dostałem maila od Michaela Carnesa z Expotential Audio,w którym przeprasza za wszelkie kłopoty z nowym software iLoka,ale jak podkreśla był to krok konieczny w celu unowocześnienia tej platformy,i takie tam…..Prosi o parę tygodni cierpliwości,bo ramię w ramię z Pace kończą ten epokowy upgrade,i wkrótce świat będzie piękniejszy ! :-))

  Odpowiedz
 3. markmix

  Na Recording.de ktoś pisze,że wykorzystał typ z Avid Forum- usunął wszystkie inne klucze,zostawił tylko 1 iLoka z licencją do aktywacji (u Ciebie nie widać „Activation Code”-czyżby tego brakowało ?), i czekał 45 Minut (!) ,ale sie doczekał i licencja została aktywowana.
  Nie mogę sprawdzić,bo jak pisałem u Jacka ,szerokim kołem omijam update Pace,nie prowokując losu (póki co ) …..:D

  Odpowiedz
  1. nagrywamy Autor wpisu

   Nie wiem, skąd to Activation Code by się miało wziąć, nawet, jak go brakuje… Dostałem licencje NFR do testu i kicha. Nie, żebym specjalnie pożądał licencji PT Express ;), ale sytuacja jest kuriozalna.

   Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.