Nowy, ulepszony DAW-AMP – obudowa.

DAW-AMP w nowej obudowieWszystko pięknie, ale przede wszystkim DAW-AMP dostał nową obudowę! Wprawdzie podobała mi się obudowa typu hammond, ale ten typ obudowy ma parę wad. Sprawdza się w przypadku podłogowych efektów gitarowych, ale sprzęt studyjny, nawet gitarowy, ma swoje wymagania.

Przede wszystkim obudowa typu hammond nie umożliwia zabezpieczenia przełączników i gniazd. Obudowa zaprojektowana i wykonana specjalnie dla DAW-AMPa to zapewnia. Malowanie „amelinum” to temat na film na jutubie, to zresztą wiemy.

DAW-AMP w nowej obudowieNowa obudowa wykonana jest z blachy stalowej o grubości 2mm. Obudowa malowana jest proszkowo, jest to trwałe i estetyczne wykończenie. Całe urządzenie waży trochę powyżej pół kilo. To oznacza, że nadal nie należy rzucać DAW-AMPem o podłogę, ale nie dlatego, żeby się nie popsuł – chodzi o to, żeby podłoga nie uległa uszkodzeniu 😉

DAW-AMP w nowej obudowieBlacha stalowa jako materiał obudowy – oprócz czołgowej wręcz wytrzymałości – zapewnia również odpowiednie ekranowanie. To ważne, bo w końcu w środku jest transformator. Testy wskazują, że mimo takiego solidnego ekranowania i tak lepiej oddalić się z urządzeniem od źródeł pola elektromagnetycznego (czytaj – transformatorów) – tak więc nadal wzmacniacz gitarowy to nie jest dobre miejsce na położenie DAW-AMPa.

DAW-AMP w nowej obudowieWszystko udało się doskonale i pasowanie jest idealne – szerokość wewnętrzna obudowy jest dokładnie taka, jak planowałem, i mocno przykręcone gniazda nie wyginają ani nie naprężają płytki. Wymiary zostały zachowane z dokładnością do 0,1mm! Całość trzyma się pewnie i jest zabezpieczona przed upadkiem z każdej strony. Jeżeli wypadnie z rąk – uważać na nogi, nie na DAW-AMPa 😉

DAW-AMP w nowej obudowieTeraz trzeba wszystko dokładnie sprawdzić i przy okazji nakręcić filmik…
Strona kontakt działa. Tak – śruby zdecydowanie czarne!

DAW-AMP w nowej obudowie

Reklama

2 komentarze do “Nowy, ulepszony DAW-AMP – obudowa.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.