Thunderbolt dobry jest, przynajmniej w wykonaniu firmy Resident Audio. Jak jest w przypadku znanej firmy Zoom? Malutki, prosty interfejs Zoom TAC-2, wyglądem „nawiązujący” do interfejsów Apogee, ze złączem Thunderbolt – wystąp 😉
Zoom TAC-2 taki bardzo tani nie jest, choć to w sumie prosty, stereofoniczny interfejs. Czy zastosowanie interfejsu Thunderbolt uzasadnia cenę? Zobaczmy…
Szybki test, tylko w Pro-Toolsie, tylko przy częstotliwości próbkowania 44,1kHz, przy standardowych wartościach bufora. Wyniki poniżej, najpierw bufor 128 próbek, z i bez minimalizacji latencji:
Jak widzimy, różnice, choć niewielkie, występują. Z wyłączoną minimalizacją latencji mamy sumaryczne opóźnienia wejście-wyjście rzędu 8,5ms, z włączoną około 8,2ms. Z buforem 32 próbki minimalizacja latencji nic nie zmienia, a opóźnienie, jak poniżej, wynosi…
…około 3,9ms. Generalnie z oboma wartościami bufora wynik dobry, porównując z Resident Audio T4, ale bardzo dobry, porównując z czymkolwiek innym. Nie da się ukryć, że Thunderbolt ma potencjał i nawet w przypadku tak prostego i niezbyt drogiego interfejsu opóźnienia są niskie, czego i państwu życzę…
To wszystkie interfejsy, które wzięły udział w „multiteście” – czas na małe podsumowanie 😉